+48 511 790 336

szymon@artmetic.pl

Recenzja telefonu LG OPTIMUS 4X HD.

Telefon określiłbym na dość ciekawy pod względem parametrów techniczych. Napewno do zalet telefonu można zaliczyć:

  • 16 GB pamięci wbudowanej, którą można rozszerzyć o kolejne GB na karcie sd
  • Głębie kolorów (312) ppi co daje nam naprawdę ładny obraz
  • Procesor 4-rdzenowy 1,5 GB Tegra
  • Matryca 8 Mpx o rozdzielczości 3264×2448

Jednak żeby nie było tak miło należy powiedzieć jak telefon działa w praktyce. Po zakupieniu telefonu postanowiłem zmienić soft na nieco nowszy i tu zaczęła się droga przez mękę. Zmieniłem może 6 różnych ROM-ów i instalowałem różne wariancje Cyanogen Mode i innych ROM-ów. Z których musiałem szybko rezygnować ze względu na trzaski podczas rozmowy, a największym zdenerwowaniem było to kiedy telefon odbierał rozmowy w trybie głośnomówiącym (telefon odebrałem w centrum handlowym). Generalnie chwilami miałem ochotę zapoznać go z zawartością kosza na śmieci. Telefon zaczął w miarę normalnie funkcjonować dopiero na ROM-ie LiquidSmooth. Bateria o dziwo przy oszczędnym użytkowaniu działa nawet do 3 dni, w przeciwieństwie do innych ROM-ów gdzie czas wynosił w porywach 1,5 dnia.

Jednak to nie koniec recenzji. Telefon działa chaotycznie i mało spójnie. Winą już nie softu lecz sprzętu jest problem z focusem przy nagrywaniu wideo oraz procesor który działa jak sam chce. Teoretycznie szybki, ale dużo lepsze wrażenie wywarły na nie procesory Qualcomm Snapdragon 600 o takim samym taktowaniu.

PODSUMOWANIE

Dla tych których przy wyborze telefonów kierują się parametrami technicznymi odradzam zakupu tego telefonu. Gdybym miał podejmować jeszcze raz decyzję to kupiłbym telefon HTC, z serii Nexus lub od Asusa, nawet przy gorszych parametrach technicznych.

Dla tych którzy kupili już telefon polecam instalację ROM-u LiquidSmooth.

Tagi: , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.