Artmetic Artykuł Co może przedłużyć czas działania baterii w telefonie?

Co może przedłużyć czas działania baterii w telefonie?


Aby przedłużyć czas działania baterii zarówno w telefonie, jak i w tablecie, możemy zastosować kilka czynności prewencyjnych, chroniących przed szybkim rozładowaniem.

Oczywiście standardowa czynność to wyłączenie transmisji danych (takich jak bluetooth, danych sieciowych oraz bateriożernego wi-fi). Jednak jeżeli używamy  wi-fi, to możemy ograniczyć pracę w tle w trybie uśpionym, poprzez zmianę w ustawieniach zaawansowanych.

Kolejna ważna rzeczą jest przyjrzenie się aplikacjom działającym w tle – wtedy okazuje się, że messenger facebooka nie jest przyjazny dla naszej baterii. W sklepie Google Play możemy również znaleźć aplikacje, które zoptymalizuja wydatkowanie energii naszego telefonu. Nie chcę tu robić reklamy, ale to naprawdę działa.

Jeżeli  zastanawiasz się nad zmianą telefonu ze względu na baterię, pamiętaj, że duża rolę odgrywa w zużyciu energii ekran. Dokładnie – ilość pixeli na nim, czyli rozdzielczość i dpi. Zastanów się czy na pewno jest Ci potrzebny wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości, która idzie w parze z wydatkowaniem prądu.

Oprócz tych istotnych funkcji zwróć uwagę na jasność twojego wyświetlacza – czy na pewno w środku nocy potrzebujesz tak dużego podświetlenia, jak w dzień kiedy słońce odbija się od niego? Jeżeli używasz telefoni SIP, to czy potrzebujesz ją do rozmów przychodzących?

Czy możesz zrezygnować z aplikacji, które mają notyfikacje lub też są widoczne na pasku u góry i działają cały czas? Może warto przestawić ich ustawienia w taki sposób, aby nie uruchamiały się na starcie, a po ich użyciu wyłączać? Może warto na Twój telefon wgrać alternatywny minimalistyczny soft, a nie obciążony soft z dodatkami operatora, których nie można w konwencjonalny sposób odinstalować?

Kolejna ważna opcją jest zmiana motywu na ciemny wraz z tapetą – ten niewielki zabieg spowoduje minimalny spadek szybkości pozbawiania naszej baterii energii. Bateria lubi rozładowywać się zdecydowanie szybciej, gdy nasz telefon szuka sieci jak ogłupiały – może więc warto ustawić tryb manualny wyboru sieci. Jeżeli używamy tego samego wi-fi w mieszkaniu – warto zastosować stały adres IP. Po co telefon ma tracić energię na niepotrzebne negocjacje związane z pobraniem adresu IP?

Przy okazji sprawdźmy jaki kanał używa nasze wi-fi i czy nie koliduje to z pasmami zajetymi przez sąsiadów. Jeżeli powyższe operacje nie przynoszą skutku, może warto zainwestować w nowszą i bardziej wydajną baterię do naszego modelu telefonu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Related Post