Książka raczej niezbyt treściwa – ma ok. 250 stron. Zawiera podstawowe informacje na temat UML (Unified Modeling Language). Napisana w lekkim amerykańskim – niezbyt merytorycznym – stylu. Niekiedy czytelnik odnosi wrażenie, że autor tworzył schematy w programie Paint.
Książka omawia podstawowe zagadnienia związane z UML, takie jak Klasy, Asocjacje, Generalizacje, Diagramy Stanów, Architektura Logiczna, Architektura Fizyczna.
Książkę polecam osobom, które po raz pierwszy spotykają się z UML. Autor namawia do korzystania z kartki i długopisu podczas zbierania wymagań, z czym mogę się zgodzić. Jednak uważam, że w książce powinny zostać omówione podstawowe narzędzia na przykładach praktycznych, a nie czysto teoretycznych.
REKOMENDACJA
Pomimo, że UML nie jest skomplikowany i nie powinien taki być, to jednak przykłady przedstawione w książce nie przemawiają do mnie. Uważam również, że książka nie wyczerpuje w znacznym stopniu tematu UML-a. Trochę przypomina mi pozycję pisaną na kolanie lub pracę dyplomową pisaną na tydzień przed obroną, o niezbyt dobrej jakości.
OCENA
Książce daję ocenę: 3/10.